ads

Pandemiye özel sicili bozuk olup kara listede olana 15 bin TL limitli kredi kartı.

Kara Listede olup Kredi Kullandılar , Sıra Sizde Yılın Haberi

Kredi, kredi kartı borcu, çek, senet ve diğer borçlarını yasal süresi (90 gün) içinde ödeyemeyenler bankalar tarafından kara listeye alınmıştı. Sicili bozulan bu kişiler 5 yıl boyunca bankalardan kredi, kart, nakit avans gibi imkanlardan yararlanamıyordu. Bu listeye giren çok fazla kişi, esnaf var ve sayıları 14 milyonu buluyor. 27 Ocak’ta bu kişilere af gelmişti.BANKAYA BAŞVURUN

Yasaya göre; 6 ay içinde borcunun tamamını ödeyen veya yapılandıranlar kara listeden kurtulacaktı. Bankalar hala talep halinde kredi borçlarını 72 aya kadar yapılandırabiliyor. Afta süre 10 gün sonra yani 27 Temmuz’da bitecek. Sicili bozulduğu için kredi ve kart alamayanlar için fırsat olan bu düzenlemeden yararlanmak isteyenler bankalara başvuracak.Kara listede olan vatandaşlar birçok devlet desteğinden ve banka imkanlarından faydalanamıyor. Zor zamanlar yaşamakta olduğumuz bu zamanlarda ekonomik sıkıntılarını doğal olarak aşamadıkları ve daha ciddi seviyelere geldiği biliniyor. Bu sebeple sürekli olarak kara listede bulunanlar devletin kendilerine özel 1 kereye mahsus bir imkan tanımalarını istiyorlar. Sonunda bu isteklerini yerine getiren bir banka oldu ve bugün itibariyle bu durumda bulunan vatandaşlara yardımcı olacağını söyledi.

75 Bin TL Limitli Kredi Kartı

Devlet yetkililerinin bankalar ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde birçok vatandaşa sağlanan imkanlara benzer ve aynı zamanda durumlarını tam olarak toparlamalarına yardımcı olacak bir adımda kara listede olanlar için atıldı. Yapılan çalışmalar ile birlikte bu durumda bulunmakta olan vatandaşlara kredi kartı verilerek aynı zamanda kredi puanlarını da yükseltmeleri imkanı sağlandı. Kredi kartı limitleri zaman içerisinde artırılma metoduyla sunulacak. İlk etapta 5 bin TL limitli olarak verilecek ve akabinde;

12 ay aksama olmadan ödemelerin yapılması durumunda limit 15 bin TL olacak

24 ay aksama olmadan ödeme yapılması durumunda limit 45 bin TL olacak

36 ay aksama olmadan ödemelerin yapılması durumunda limit 75 bin TL olacak

Böylece vatandaşlara ekonomik anlamda bir yardım sunulacağı gibi finansal hayatlarını toparlamalarına da yardımcı olunacak. Bu süreci doğru yöneten vatandaşlar bundan sonraki zamanlarda diğer banka imkanlarından da faydalanabilecek.

magnetic-card-security-padlock-code.jpg

Kara liste ne demek?

Bankalar vatandaşların bazılarını kara listeye dahil etmektedir. Bu vatandaşlar bankanın imkanlarından faydalanmaları mümkün değildir. Kara listeye giren müşteriler ödeme düzensizliği bulunmakta olan müşterilerdir. Daha önceki zamanlarda bankalarla çalışmakta olan vatandaşların ödemelerinde aksama veya gecikme olması durumunda KKB puanlarında düşüş olmaktadır. Bankalara müracaat olması durumunda bu puana bakılarak kredi çıkarılır. Kara listede olan müşterilerin kredi puanı 0 veya 0 a çok yakındır.

Kredi Sicil Affı

Zaman zaman devlet tarafından kredi sicilleri bozuk olan vatandaşlara imkan sunulmaktadır. İstenilen koşullardan borcun ödenmesi durumunda sicil affı uygulanmakta ve vatandaşlar tekrardan kredi alabilecek kredi kartı kullanabilecek seviyeye gelmektedir. Belirli bir zamanı olmayan uygulanan bu affın takip edilmesi ve bu dönemde mevcut bulunan kredi sıkıntılarının çözümlenmesi gerekmektedir. İmkandan faydalanmak için tüm borcun tek seferde kapatılması veya banka ile yapılan anlaşma ile uygun taksitlerle ödenmesi şartı aranmaktadır.

Kaynak: Pandemiye özel sicili bozuk olup kara listede olana 75 bin TL limitli kredi kartı..!

SİCİL, NOTU ÖĞRENİN

Konut, taşıt, tüketici kredileri ile kredi kartı ve kredili mevduat hesabına ait son 5 yıllık bilgilere ‘Risk Raporu’ aracılığıyla ulaşılabiliyor. Bankalar müşterileriyle ilgili bilgileri, iki gün içinde Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne iletiyor. İletilen bu bilgiler Kredi Kayıt Bürosu ve Findeks (findeks.com) aracılığıyla rapor haline getiriliyor.
45DURUM AVUKATLIKSA

Yasada; 27 Ocak’tan önce ödenmeyen borçların avukata intikal ettirilerek başlamış olan takiplerin durdurulacağına ilişkin bir düzenleme yok. Borcunuzu peşin ya da yapılandırmayla öderseniz doğal olarak başlamış olan hukuki takip işleminin sona erdirilmesi gerekiyor. Hacizlik olanların da kara liste affından yararlanması mümkün

55YASA BANKALARI ZORUNLU TUTMUYOR

Sicil affına dayanarak bankalara başvuru yapıldığı halde kredi alamayan esnaf ve müşterilerin olduğu sık sık gündeme geliyor. Çünkü yasa, bankaları zorunlu tutmuyor, bankaların kredi vermesinin önündeki engeli kaldırıyor. Ancak, bu durumda kredi notunu artırmak krediye ulaşmanın en kestirme yolu.
Ülkemizde yaşanan corona virüsü salgını nedeniyle peş peşe alınan kararlar vatandaşları arayışa geçirdi. Birbirinden farklı düzenlemelerin yaşandığı bu dönemde, kimin ne derdi varsa o konuda aramada bulunuyor. Milyonlarca vatandaşın umut ışığı beklediği konulardan biri de sicil affı. Sicil affı gelecek mi? Sicil affı ne demek? Sicil affı kimleri kapsıyor 2020? Ülkemizdeki mağduriyetlerin giderilmesi yönünde yapılan çalışmalar arasında sicil affı var mı?

SİCİL AFFI NEDİR?

2017 yılında yapılan son düzenleme sonrasında binlerce esnaf yeniden sicil affı yasası düzenlemesini talep etmektedir. 2020 yılında meclise tekrar sunulan ve düzenleme yapılarak esnaf ve kara listedeki vatandaşlara umut olacak sicil affı yasası ile ilgili çalışmalar bitti. 2020 yılında torba yasa ile beraber sicil affı yasasının da yeniden düzenlenerek geçmiş dönemlerde bankalara borcu bulunan ve bu nedenle kredi alamayan kişiler listeden çıkarılacak ve sicili temizlenecek.SİCİL AFFI ÇIKACAK MI?

HUKUKİ ENGELLERİN KALDIRILMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

Yine teklife eklenecek madde ile karşılıksız ve sahte çekten hapis cezası alanlara 3 yılda borcunu ödeme imkanı verilecek. Borçlu tanınan sürede borcunu ödemezse hapis cezası yeniden gündeme gelecek. Çek sahibi, tutarın en az yüzde 10’unu hemen, kalanını 3 yıl içinde ödeyecek.

Kredi borcu yüzünden kara listeye giren kişi ve firmalar için de ‘sicil affı’nın teklife eklenmesi bekleniyor. Düzenleme ile kara listeye girenlerin bankalardan kredi çekmelerinin önünü kesen hukuki engellerin kaldırılması öngörülüyor.Yeni asgari ücretin belirlenmesi çalışmaları sürerken, 3 milyon 763 bin kişinin banka kredilerini zamanında ödeyemediği için “kara liste”ye girdiği açıklandı. CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, “3 milyon 763 bin vatandaşımız banka borcundan dolayı ‘kara liste’de” dedi.

Halkın alım gücüne işaret eden Nihat Yeşil, zamanında ödenmediği için takibe alınan kredilerin, 18 Aralık itibarıyla 146,3 milyar liraya ulaşarak rekor kırdığını dile getirdi. Yeşil, “Vatandaşlarımızın bankalara ve finansman şirketlerine olan tüketici kredisi ve kredi kartı borcu 1 Ocak-18 Aralık 2019 tarihleri arasında toplam 583,6 milyar liraya ulaştı. Bu borcun; 466,9 milyar lirası tüketici kredilerinden, 116,7 milyar lirası da kredi kartlarından kaynaklanıyor. Vatandaşın takibe alınan tüketici kredisi ve kredi kartı borcu ise 2,5 milyar lira daha artarak 21,2 milyar lirayı buldu” dedi.
Ağırlaşan ekonomik şartlar altında sıkıntı yaşayan yurttaşların, borçları sebebiyle icralık olduğunun altını çizen Yeşil, “Bu yıl ocak-ekim döneminde toplam 1 milyon 316 bin vatandaşımız, bankalara olan tüketici kredisi, kredi kartı borcu veya her ikisini birlikte ödeyemediği için icra takibine alındı” dedi.

İCRA TAKİBİNE ALINAN SAYISI YÜZDE 11,4 ARTTI

İcra takibine alınan yurttaş sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,4 oranında arttığına dikkat çeken Yeşil şunları ifade etti:
“Bu yıl kara listeye eklenen 1 milyon 316 bin vatandaşımızla birlikte, kara listede bulunan ve borcu hâlâ devam eden vatandaşımızın sayısı Ekim 2019 sonu itibarıyla 3 milyon 763 bine ulaştı”

Diğer taraftan karşılıksız çıkan çeklerin sayısının da ocak-kasım döneminde 506 bin adet olduğunu ve parasal değerinin 25,3 milyar lirayı bulduğını dile getiren Yeşil, aynı dönemde 49 bin 777 şahsın çekinin karşılıksız çıktığını, 73 bin 228 vatandaş hakkında da çek yasağı kararı çıkartıldığını açıkladı. Yeşil, bütün bu rakamların, verilerin “AKP’nin ekonomi yönetiminin karnesi” olduğu yorumunu yaptı

Yeni asgari ücretin belirlenmesi çalışmaları sürerken, 3 milyon 763 bin kişinin banka kredilerini zamanında ödeyemediği için “kara liste”ye girdiği açıklandı. CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, “3 milyon 763 bin vatandaşımız banka borcundan dolayı ‘kara liste’de” dedi.Halkın alım gücüne işaret eden Nihat Yeşil, zamanında ödenmediği için takibe alınan kredilerin, 18 Aralık itibarıyla 146,3 milyar liraya ulaşarak rekor kırdığını dile getirdi. Yeşil, “Vatandaşlarımızın bankalara ve finansman şirketlerine olan tüketici kredisi ve kredi kartı borcu 1 Ocak-18 Aralık 2019 tarihleri arasında toplam 583,6 milyar liraya ulaştı. Bu borcun; 466,9 milyar lirası tüketici kredilerinden, 116,7 milyar lirası da kredi kartlarından kaynaklanıyor. Vatandaşın takibe alınan tüketici kredisi ve kredi kartı borcu ise 2,5 milyar lira daha artarak 21,2 milyar lirayı buldu” dedi.

Ağırlaşan ekonomik şartlar altında sıkıntı yaşayan yurttaşların, borçları sebebiyle icralık olduğunun altını çizen Yeşil, “Bu yıl ocak-ekim döneminde toplam 1 milyon 316 bin vatandaşımız, bankalara olan tüketici kredisi, kredi kartı borcu veya her ikisini birlikte ödeyemediği için icra takibine alındı” dedi.
İCRA TAKİBİNE ALINAN SAYISI YÜZDE 11,4 ARTTI

İcra takibine alınan yurttaş sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,4 oranında arttığına dikkat çeken Yeşil şunları ifade etti:

“Bu yıl kara listeye eklenen 1 milyon 316 bin vatandaşımızla birlikte, kara listede bulunan ve borcu hâlâ devam eden vatandaşımızın sayısı Ekim 2019 sonu itibarıyla 3 milyon 763 bine ulaştı”

Diğer taraftan karşılıksız çıkan çeklerin sayısının da ocak-kasım döneminde 506 bin adet olduğunu ve parasal değerinin 25,3 milyar lirayı bulduğını dile getiren Yeşil, aynı dönemde 49 bin 777 şahsın çekinin karşılıksız çıktığını, 73 bin 228 vatandaş hakkında da çek yasağı kararı çıkartıldığını açıkladı. Yeşil, bütün bu rakamların, verilerin “AKP’nin ekonomi yönetiminin karnesi” olduğu yorumunu yaptı

Son zamanlarda insanların bankalardan kredi alması zorlaşmıştır. Özellikle icralık olduysanız ya da kredi notunuz düşükse, kredi almanız neredeyse imkânsız hale gelir. Bu koşullarda bankalardan kredi alabilmeniz için kefil ve ipotek göstermeniz gerekir. Buna rağmen pek çok bankadan ret cevabı alırsınız. Hal böyle olunca pek çok finansal kurum tarafından alternatif kredi imkanları sunulmaktadır. Faktöring şirketleri ve büyük finansal kurumlar tarafından sunulan bu kredilerin dışında GSM operatörleri de kredi vermektedir. Faturalı hatlara kredi veren GSM operatörleri, son zamanlarda çok fazla tercih edilmekte ve araştırılmaktadır. Sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi sunalım;

Faturalı hatlara kredi nasıl verilir?

Bir GSM operatöründen 6 aydan daha uzun sürekli kulanmış olduğunuz faturalı hattınız varsa, bu operatörün bayisine başvuru yapabilir ve kredinizi hemen alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde bulunan aracı kuruluşlar üzerinden de kredinizi alabilirsiniz. Faturalı hatlar için verilen kredide kefil ya da ipotek istenmez. Bu kredi için kredi notuna da gerek yoktur. Yalnızca adınıza kayıtlı ve uzun süredir kullandığınız bir faturalı hattınızın olması ve son bir yıllık borçlarınızın düzenli olarak ödenmiş olması yeterlidir.
GSM operatörleri bankalardaki kredi notuna benzeyen bir sistem ile kullanıcılarına puan tanımlarlar. Faturanızı ne kadar düzenli öderseniz puanınız da o kadar yüksek olur. Bu puanlar karşılığında hattınıza bir cep telefonu tanımlatabilir ve bu telefonu taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Faturalı hatlara kredi verilirken de aynı mantık devreye girer. Adınıza kayıtlı olan faturanızdaki puana ve nakit ihtiyacınıza göre size bir cep telefonu satılır. Bu telefonu, paketini açmadan bayiye teslim edersiniz ve paranızı hemen alırısınız. Bu şekilde hattınızın üzerinden faiz ve başka masraflar ödemeden, ayrıca kredi notu gibi dertlerle uğraşmak zorunda kalmadan kredi almış olursunuz. Almış olduğunuz bu krediyi 12 aydan 24 aya kadar uzanan taksitler halinde, rahatça ödeyebilirsiniz.

Faturalı hatlara kredi alırken masraf öder miyim?

Bu krediyi alırken bir miktar masraf alınmaktadır. Bu masraf, krediyi alacağınız telefoncu ya da aracı kurum tarafından tahsil edilecektir. Masraf tutarı 100 liradan 500 liraya, hatta 1000 liraya kadar çıkabilir. Bu tutar, nakit ihtiyacınıza göre belirlenmektedir. Kredinizi alırken içinden bir miktar komisyon kesilir ve kalan para hesabınıza aktarılır.

Faturalı hatlara kredi ne kadar verilmektedir?

Faturalı hatlara kredi imkânı, 500 liradan 10.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için sunulmaktadır. Şu anda 10.000 liradan daha fazla kredi veren operatör bulunmamaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi puanlarınıza göre alabileceğiniz cep telefonu belirlenir. Örneğin 10 bin liraya ihtiyacınız varsa ve puanlarınıza göre 8.000 lira değerinde bir telefon satın alabiliyorsanız, size verilecek kredi tutarı 8.000’dir. Bu tutarın içinden komisyon ücreti alınır ve kalan para hesabınıza aktarılır.
Faturalı hatlara kredi alma koşulları nelerdir?

Faturanızın üzerine kredi alabilmeniz için aşağıdaki koşulları taşıyor olmanız gerekir.

  • Adınıza kayıtlı olan faturanın en az 6 aydır kullanılıyor olması gerekir.
  • Fatura borçlarınızın son bir yıl içinde düzenli olarak ödenmiş olması gerekir.
  • Son iki yıl içinde herhangi bir cihaz kampanyasından ceza almamış olmanız gerekir.
  • Alacağınız cihazın tarifenizin içinde olması gerekir. Bunu dışında hat tarifenizi, alacağınız cihazın tarifesine yükseltmiş olmanız gerekir. Çünkü kredi verirken, nakit tutarı değerinde satılacak olan telefonlar, belirli bir hat tarifesine göre sunulmaktadır.

Yukarıdaki koşulları taşıyorsanız, kefile, kredi notuna ya da ipotek gibi belgelere ihtiyaç duymadan kredinizi kolayca alabilirsiniz. Ödemeleriniz için yine bankalarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Faturanıza tanımlanan taksit tutarlarını, her ay düzenli olarak ödemeniz gerekir.
Faturalı hatlara kredi yasal olarak mı verilir?

Faturalı hatta kredi alırken bir sözleşme yapılır. Bu sözleşme tamamen yasaldır. Krediniz hattınızın üzerine tanımlandığı için herhangi bir sorun olmaz. Bu krediyi alırken, arada yasal bir kurum bulunmaz. Sözleşmenizi, telefonunuzu almış olduğunuz bayi ya da finansal kurumla yaparsınız. Bu krediyi alırken taksit miktarlarınızı yapmış olduğunuz sözleşmeye göre belirlersiniz.  Bu nedenle yapılan tüm işlemler yasaldır. Kanunlara uygun olarak yapılır.

Faturalı hatlara kredi işlemi ne kadar sürede tamamlanır?

Bu krediyi almak için başvurularınızı isterseniz internet üzerinden online olarak isterseniz de cep telefonu bayilerinden yapabilirsiniz.  Kredinizin   verilebilmesi için başvuru alınması gerekir. Online başvuru yaptığınızda formunuzu Doldurup gönderdikten sonra müşteri temsilcileri tarafından aranırsınız. Size, hattınızın üzerine ne kadar tutarda kredi alacağınız ve taksitlendirmeniz hakkında bilgilendirme yapılır.  Telefonda onay vermeniz durumunda işlemleriniz tamamlanır ve paranı, göndereceğiniz hesap numarasına aktarılır. Faturalı hattınızın üzerine kredi almak için bayilere, şahsen başvuru yaptığınızda, gerekli incelemeler yapılır.   Sözleşmeniz hazırlanır ve imzalarınız alınır. Krediniz, hemen hesabınıza aktarılır.  Bütün bu işlemler, başvuru yaptığınız gün gerçekleşir.Faturalı Hatlara Kredi Kimlere Verilir?

Faturalı hatlara kredi, genel olarak tüm faturalı hat müşterilerine verilmektedir. Avea, Vodafone ve Turkcell müşterilerini hepsi, kendi bayilerinden ya da aracı kurumlardan bu kredileri alabilir. Bu krediyi almak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ve faturalı hat kullanmanız yeterlidir. Aynı zamanda 18 yaşından büyük olmanız da gerekir. Eğer faturalı hattınızın üzerine tanımlanmış olan puanlarınız, istediğiniz kredi tutarı için yeterliyse, 10 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür.

Faturalı hatta kredi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, krediyi alacağınız kurumu çok iyi seçmenizdir. Kredi başvurusu için bir form doldurmanız istenir. Bu formu doldururken kimlik bilgilerinizi girmelisiniz. Bu nedenle kredi işlemleri için bayilere başvuru yapmanız ve formu online ortamlarda doldurmamanız tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde bilgilerinizin çalınma ihtimali artacaktır.

Faturalı hatlara kredi alırken kefil gerekir mi?

Faturalı hatlara kredi alırken, kefil götürmenize gerek kalmaz. Aynı manada bu kredileri alırken gelir belgesi ya da kredi notu etkenlere de bakılmaz. Yalnızca hattınıza tanımlanmış olan pumalara bakılır ve bu puanlar karşılığında nakit para verilir. Bu kredilerin faiz oranları, bankalarınkine oranla oldukça düşüktür. Bu kredileri 3 ay, 6 ay, 9 ay ya da 12 ay taksitle ödeme imkânınız da bulunmaktır.

Faturalı hatlara alınan kredi geri ödenemezse ne olur?

Bu krediyi alırken, krediyi sağlayan firma ile aranızda bir sözleşme imzalarsınız. Bu sözleşmeyi mutlaka çok iyi okumanızı tavsiye ederiz. Sözleşme koşullarında, aldığınız parayı ödemediğinizde nasıl cezai işlem uygulanacağı yer alır. Bu cezai işlemler genellikle dava açılması ya da alacakların avukata devredilmesi şeklindedir. Aldığınız parayı faiziyle geri ödemek istemiyorsanız, mutlaka taksitlerinizi düzenli olarak ödemeniz gerekir.

Faturasız hatlar kredi alabilir mi?

Bu kredi imanı, cep telefonu sağlayıcıları tarafından yalnızca faturalı hat sahipleri için sunulmaktadır. Şu anda faturasız hat sahipleri için kredi imkânı bulunmaz.Faturalı hatlara kredi alan kişiler, sözleşme şatlarına uymadıklarında nelerle karşılaşırlar?

Faturalı hatlara kredi alan kişiler, cep telefonu satın almak yerine para alırlar ve bu parayı almış oldukları GSM operatörlerinde ya da bayilerinde bir sözleşme imzalarlar. Bu sözleşmeye uyulmaması durumunda çeşitli cezai şartları olacaktır. Bu şartları, sözleşmeyi imzalamadan önce çok iyi okumanızı tavsiye ederiz. Faturalı hatlara verilen kredilerin genel olarak bilmeniz gereken kuralları ise şunlardır;

  • Faturalı hatlara kredi, faturasız olan hatlar için şu anda verilmemektedir. Operatörler bu konuda çalışma yapmaktadır ancak şu an için faturasız hatlar bu avantajdan yaralanamazlar.
  • Bu kredinin vadeleri BDDK tarafından belirenmiş olan taksit sayısına göre belirlenir. Şu anda en fazla verilebilecek taksit sayısı 12’dir. Faturalı hattınıza almış olduğunuz krediyi 6 aydan 12 aya kadar vadelendirme imkânınız bulunmaktadır.
  • Faturalı hatlara kredi uygulaması kefil ya da ipotek gibi teminatlar gerektirmeyen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kredi notuna bile gerek kalmadan kredi alma imkânınız bulunur.
  • Cep telefonu hattınıza bağlı olarak aldığınız bu kredi için bir sözleşme imzalarınız. Bu sözleşmenin maddelerini mutlaka, çok iyi okumanız gerekir. Sözleşmeye aykırı herhangi bir durum oluştuğunda, cezai yaptırım uygulanacaktır.Faturalı hatlara kredi güvenilir midir?

Son zamanlarda, çok sayıda firma tarafından faturalı hatlara kredi imkânı verildiği açıklanmaktadır. Piyasanın durumunun kötü olması ve insanların bankalara olan borçları ödeyememesi kredi notlarını kötü etkiler. Bankalar 2019 yılının ortalarından beri kredi vermekte zorlanmaktadır. Hatta kredi notu 1500’ün altında olan kişiler bankalardan bu süre içinde neredeyse hiç kredi almamıştır. Bu durum, insanların ödemelerini yapabilmesi için başka yollara yönelmesine neden olmuştur. Bunun sonucunda ise faturalı hatlara kredi verilmesi, çek ve senetle kredi sağlanması, faktöring firmalarının devreye girerek kredi sağlaması gibi durumlar ortaya çıkmıştır.

Faturalı hatta kredi alırken imza attığınız evrakları çok iyi okumanız ve bu krediyi güvenilir bir yerden almanız gerekir. Örneğin; şahıs adına açılmış olan GSM bayileri yerine, kurumsal olarak açılan bayi işletmelerini tercih etmelisiniz. Aynı zamanda online ortamda bu krediyi veren hiçbir firmaya güvenmemeli ve hiçbir kişisel bilginizi paylaşmamalısınız. Çünkü insanların zor durumlarından faydalanmak isteyen çok sayıda insan vardır ve kişisel bilgilerinizin sanal ortamdan çalınma ihtimali oldukça yüksektir. Ayrıca bu krediyi almadan önce kredi alacağınız yerin sinde ne kadar masraf ya da komisyon keseceğini de çok iyi araştırmanızda fayda vardır.

Faturalı hattıma ne kadar kredi çıkabilir?
Faturalı hatta kredi, bankalarla arası kötü olan, kefil ve belge gerektirmeden kredi almak isteyen tüm kişiler için uygun olan bir kredidir. Yalnız bu krediyi alırken, krediyi veren firmanın güvenilir olmasına önem vermeniz gerekir. Ayrıca krediyi alacağınız firmayı belirlerken sizden ne kadar komisyon alacağı da önemlidir. Faturalı hattınıza ne kadar kredi çıkacağını firmanın belirleyebilmesi için öncelikle hattınızın değerlendirilmesi gerekir.

Firmaya başvuru yaptığınız hattınız ve geçmiş ödemeleriniz değerlendirilir. Hattınıza tanımlı olan puanlar dahilinde 10.000 liraya kadar kredi verilebilir. Ancak bazı firmalar 5.000 liraya kadar, bazıları da 9.000 liraya kadar sınır belirlemiştir. Bu sınır, hattınızı özelliklerine göre değişir.
Faturalı hatta kredi verilirken hangi hatlara işlem yapılır?

Faturalı hatta kredi şu anda tüm GSM operatörlerinin faturalı hatları için verilmektedir. Burada önemli olan nokta sizin operatörünüzün hangisi olduğu ve başvuru yaptığınız firmanın bu GSM operatörüyle anlaşması olup olamadığıdır. Başvur yaptığınız firmanın sizin operatörünüz ile anlaşması yoksa zaten kredi alamazsınız. Bu nedenle başvuru yapacağınız firmayı belirlerken, kullandığınız GSM operatörüyle anlaşması olup olmadığına da bakmanız gerekir.

Vodafone faturalı hat kredi sorgulama;

Vodafone faturalı hattınız varsa, hattınıza tanımlı olarak kredi alma imkânınız bulunur. Bu krediyi yukarıda da detaylı olarak anlattığımız gibi faturalı hattınızı en 6 ay düzenli kullanarak ve faturalarınızı düzenli olarak ödemiş olmanız kaydıyla alabilirsiniz. Faturalı hatta kredi alabilmek için belirli bir puanınızın olması gerekir. Vodafone faturalı hat kredi sorgulama için kredi veren bir bayiye gitmeniz gerekir. Eğer internet üzerinden kredi veren sitelerden kredi başvurusu yapacaksanız, çok güvenli bir siteyi tercih etmelisiniz.

Bu sorgulamayı yapabilmek için öncelikle başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda gerekli şartları taşıyıp taşımadığınız sorgulanır. Ardından hattınıza tanımlı olan puanlar değerlendirilir ve tarafınıza bildirilir. Bu puanlara karşılık gelen tutarda kredinizi 12 aya kadar taksitli olarak alabilirsiniz. Puanlarınıza karşılık gelen telefonu satın almışsınız gibi göstererek verilen bu krediden, belirli miktarda komisyon ücreti de alınacaktır.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hatta kredi, hattınızın üzerine tanımlanan bir kredidir. Bu krediyi alırken sizden kefil ya da kredi notu istenmez. Bankayla sıkıntınız varsa ve acil nakit ihtiyacınız bulunuyorsa, hemen faturalı hattınıza kredi alabilirsiniz. Turkcell faturalı hatta kredi almak için öncelikle Turkcell hatta sahip olmanız gerekir. Hangi tarifeye sahip olursanız olun önemli olan hattınızın faturalı olmasıdır. Eğer faturalarınızı son bir yıl içinde düzenli olarak ödediyseniz ve son altı aydır hattınızı faturalı olarak kullanıyorsanız, hemen krediye başvuru yapabilirsiniz.

Turkcell faturalı hattınızın üzerine kredi almak için bir telefon bayisine gidebilir ya da internetten online olarak kredi hizmeti veren bir yerden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz için bir form doldurmanız gerekir. Bu formdaki tüm bilgileriniz incelendikten sonra hattınızdaki puana bakılır. Faturalı hattınızda biriken puan kadar kredi alma şansınız bulunur.

Örneğin; hattınıza tanımlı 10.000 puan varsa 10.000 liralık bir cep telefonu satın alırsınız. Bu cep telefonu paketiyle birlikte bayide kalır. Bu tutar üzerinden bayi ya da komisyoncu şirket tarafından bir komisyon ücreti kesilir ve kalan tutar hemen hesabınıza aktarılır. Siz de taksitlerinizi faturanız üzerinden ödemeye başlarsınız. Taksitlerinizi 3 aydan 12 aya kadar bölme imkânınız da vardır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün