ads

Hamsi avı neden yasaklandı? Yasak ne zaman bitecek?

Hamsi avı neden yasaklandı? Yasak ne zaman bitecek?

Hamsi avı neden yasaklandı? Yasak ne zaman bitecek?Türkiye’de uzun yıllardır ilk defa Karadeniz ve İstanbul Boğazı’nda hamsi avı yasaklandı. Hamsi ava yasaklanması ile balıkçılar ve vatandaşlar “Hamsi neden yasaklandı? Hamsi avı yasağı ne zaman sona erecek?” sorularının cevaplarını araştırıyor.

Türkiye’de dün akşam alınan hamsi avı yasağı kararının ardından vatandaşlar ve balıkçılar şok geçirdiler. Balıkçıklar ve vatandaşlar merakla “Hamsi neden yasaklandı? Hamsi avı yasağı ne zaman sona erecek?” sorularının cevaplarını öğrenmeye çalışıyor.HAMSİ AVI YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan hamsi avı yasağı kararıyla beraber Karadeniz’de ve İstanbul Boğazı’nda 10 gün süreyle hamsi avı yasaklandı. Hamsi avı yasağı bugünden itibaren başladı. Hamsi avı 18 Ocak’ta bitecek.

HAMSİ AVI NEDEN YASAKLANDI?

Bakanlık tarafından açıklanan hamsi avı yasak kararının küresel iklim değişikliğinin etkisi ile Karadeniz’de yaşanan kuraklıkla birlikte kuruyan derelerdeki hamsi yemi olarak bilinen planktonların denizlere ulaşamadığı, beslenemeyen hamsinin de bu nedenle küçük kalmasından dolayı alındığı kaydedildi.
HAMSİ EN AZ 9 CM OLMALI

Türkiye’de 9 santimetrenin altında avlanması yasak olan hamsinin Karadeniz’e komşu kuzey ülkelerinde ise 7 santimetreye kadar avlanabiliniyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün