ads

Fenerbahçe bombayı erken patlattı

Fenerbahçe bombayı erken patlattı

 

Uzun bir süredir Fenerbahçe ile ismi anılan ve sarı lacivertli takımın rüyası olarak adlandırılan Mesut Özil, Fenerbahçe’de… Yıldız futbolcu ile 3.5 yıllık anlaşma sağlandı.

Mesut Özil’in sosyal medya üzerinden yaptığı İstanbul paylaşımı sonrası Fenerbahçe’li taraftarlarda bir hareketlilik oldu. Mesut Özil, DHA’nın haberine göre Fenerbahçe ile 3.5 yıllık sözleşme konusunda anlaşmaya vardı.

Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transferinde bazı sponsorların destekleri olacağı ve maliyeti büyük ölçüde karşılayacağı belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nden bir çok teklif alan Özil, hem Fenerbahçe’nin taraftarı olması nedeniyle hem de yoğun ısrarlar sonrası Fenerbahçe’nin teklifini kabul etti. MLS ekibi DC United’ın özellikle yüksek bir ücret, kulüpten hisse ve pilot takım kurma yetkisi önerdiği yıldız oyuncu, Fenerbahçe taraftarının önünde oynama hayali sebebi ile kararını İstanbul’dan yana kullandı. Fenerbahçe ile 3.5 yıllık anlaşma imzalayacak Özil’in, ligin ikinci yarısında alması gereken maaşını halen sözleşmesi devam eden kulübü Arsenal ödeyecek. Yeni sezonla birlikte 2.5 milyon Euro imza parası elde edecek olan Özil, yıllık ise 5 milyon Euro maaş alacak.

Acun Ilıcalı etkisi

Yıldız futbolcunun ikna edilmesinde en önemli katkıyı Acun Ilıcalı yaptı. Ünlü televizyoncunun uzun çalışmalarla transfere ikna ettiği ve transferin sadece imzaya kaldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün