ads

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Kılıçdaroğlu, hakkında itiraf geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Kılıçdaroğlu, hakkında itiraf geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘sözde Cumhurbaşkanı’ tabirini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çok sert yanıt verdi. Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız meşru ve demokratik seçimlerle seçilmiş, Türkiye Cumhuriyeti’ni en yüksek düzeyde temsil eden meşru Cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanımızdan ‘sözde Cumhurbaşkanı’ diye bahseden kişi demokrasi düşmanı olduğunu itiraf etmiş olur” ifadelerini kullandı

YASSIADA ZİHNİYETİ’NİN GÖSTERGESİDİR”

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘sözde Cumhurbaşkanı’ demesi demokrasiye ve milli iradeye saygısızlıktır. Kılıçdaroğlu, milletimizin iradesine ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden meşru makama saldırmaktadır. Girdiği her seçimi kaybetmiş Kılıçdaroğlu’nun, girdiği her seçimi kazanmış Cumhurbaşkanımıza demokrasiye ve hukuka aykırı şekilde hitap etmesi ‘Yassıada zihniyeti’nin göstergesidir. Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmektedir.

DEMOKRASİ DÜŞMANI OLDUĞUNU İTİRAF ETMİŞ OLUR”

“Sayın Cumhurbaşkanımız meşru ve demokratik seçimlerle seçilmiş, Türkiye Cumhuriyeti’ni en yüksek düzeyde temsil eden meşru Cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanımızdan ‘sözde Cumhurbaşkanı’ diye bahseden kişi demokrasi düşmanı olduğunu itiraf etmiş olur”

KILIÇDAROĞLU ‘EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR’ İLKESİ İLE KAVGA ETMEKTEDİR.”

“Kılıçdaroğlu’nun seçimle işbaşına gelmiş Cumhurbaşkanlığı kabinesi ile 12 Eylül darbe rejimini mukayese etmesi ise milletimizle, demokrasiyle ve hukukla kavga etmektir. Kılıçdaroğlu bu sözleriyle ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile kavga etmektedir.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “sözde cumhurbaşkanı” ifadesine tepkiler gecikmedi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kullandığı “sözde cumhurbaşkanı” ifadesine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Şentop, “Sözde cumhurbaşkanı ifadesinin zararı, Anayasaya göre ve millet iradesiyle seçilen bir Cumhurbaşkanına değil, sözün sahibinedir. Anayasal kurumlara, meşruiyete, milli iradeye saygı göstermek, herkesin vazifesidir.” açıklamasını yaptı.

Şentop, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün